Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak odczytywać symbole wyświetlające się w regulatorach do schładzania mleka?
Mleko jest takim produktem spożywczym, który należy utrzymywać w odpowiednio niskiej temperaturze. Dzięki temu może ono zachować świeżość i najlepsze wartości odżywcze. W procesie produkcji pomocne są w tym regulatory do schładzania mleka. Urządzenia te działają w trybie manualnym i automatycznym. W tym drugim przypadku można zdalnie zaprogramować działanie takiego urządzenia, posługując się przyciskami na klawiaturze.
Z czego składa się regulator do schładzania mleka?
Regulatory do schładzania mleka montuje się tablicowo. Urządzenie składa się z zespołu przycisków, wejść i wyjść dla poszczególnych funkcji oraz z wyświetlaczy i sygnalizatorów przedstawiających aktualny stan pracy regulatora. Przyciski to: włączanie samego regulatora, uruchamianie ręcznej pracy mieszadła i włączanie mieszania automatycznego. Regulatory produkowane przez firmy takie, jak MAKOT, mają zwykle dwa wyjścia, czyli to do sterowania agregatem i do kontrolowania pracy mieszadła. Dodatkowo jest jeszcze wejście na wyłącznik krańcowy. Regulator jest również wyposażony w cyfrowy miernik temperatury i system wyświetlający parametry pracy mieszadła i agregatu chłodzącego. W regulatorach zakres pomiarowy oraz zakres temperatur sterowania wynoszą od -40 do +98 stopni Celsjusza. Czas pracy, postoju i pracy chwilowej mieszadła wynosi od 1 minuty do 60 minut.
Jak interpretować symbole literowe w regulatorze do schładzania mleka?
Aby korzystać z regulatora, trzeba znać symbole literowe, które pojawiają się podczas jego pracy i programowania. I tak wejście w tryb programowania to skrót UCO. Natomiast C9 oznacza tryb pracy urządzenia. Skróty b1 i b2 oznaczają odpowiednio ograniczenie dolnego i górnego zakresu temperatury. Histereza sterowania to H1. Regulatory do schładzania mleka mają określone zakresy pracy i postoju. Minimalny i maksymalny czas pracy agregatu to CA i CC. Czas postoju to CF. Skrót AF to czas, po którym następuje wyłączenie po otwarciu klapy. Tryb pracy mieszadła to F0. Czas jego postoju i pracy to kolejno E1 i E2. Ręczny tryb oznaczony jest CP. AA, A1 i A2 dotyczą alarmu dotyczącego temperatury. A1 – dolna temperatura i A2 górna temperatura alarmu. HE to alarm dźwiękowy, a PPP to przekroczenie skali temperatur. EEE to wyjście z tryby programowania.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana