Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czym są głośniki sufitowe?
Jednym z podstawowych elementów każdego systemu nagłośnienia zarówno w domach, jak i lokalach komercyjnych są głośniki. Wśród wielu ich różnorodnych rodzajów wyróżnić można natomiast między innymi modele sufitowe, które cechują się wieloma zaletami. Dlatego też w tym artykule skupiamy się właśnie na nich, omawiając ich charakterystykę, podział na podstawowe rodzaje, a także zastosowania, w przypadku których doskonale sprawdzają się te głośniki.
Charakterystyka głośników sufitowych
Głośniki sufitowe to modele znane także jako głośniki podtynkowe oraz instalacyjne, które jak sama ich nazwa wskazuje, przeznaczone są do montażu w sufitach. Zaliczane są one do najpopularniejszych głośników, zaraz po klasycznych zestawach głośnikowych, które w odróżnieniu od nich wymagają sporo wolnej przestrzeni na ich ustawienie oraz nie prezentują się tak estetycznie. Sufitowy montaż tego typu głośników, które można znaleźć między innymi w ofercie sklepu muzycznego Lighting Center sprawia z kolei, że wszelkie przewody pozostają niewidoczne, dzięki temu nie zaburzają wystroju wnętrz.
Jakie są rodzaje głośników sufitowych?
Głośniki sufitowe można podzielić na kilka rodzajów w zależności od przyjętego kryterium. Pierwszy podział związany jest wobec tego wyłącznie z aspektami estetycznymi i dotyczy ich kształtu, w przypadku którego najczęściej występują one w wariantach okrągłych lub kwadratowych. Drugi podział klasyfikuje natomiast głośniki sufitowe ze względu na zastosowaną w nich obudowę. W związku z tym wyróżnia się modele:
w obudowie otwartej od tyłu, które pozwalają na dobranie i dokupienie do nich określonego rodzaju obudowy lub wykonanie jej samodzielnie,
w obudowie zamkniętej, które są nieco droższe, jednak ich montaż jest o wiele łatwiejszy, gdyż od razu po zakupie są one w pełni gotowe do jego przeprowadzenia.
Zastosowanie głośników sufitowych
Rozwiązanie, jakim są głośniki sufitowe, cechuje się dużą uniwersalnością zastosowania. Modele te doskonale sprawdzają się bowiem w domach i mieszkaniach, jak i lokalach komercyjnych. Z powodzeniem mogą być one wykorzystywane do budowy zestawów stereo czy kina domowego, zapewniając idealne brzmienie dźwięków, które zadowoli nawet największych audiofilów nie tylko podczas słuchania muzyki, ale także oglądania filmów.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana