Twój koszyk: 0 | Schowek: 0
Szybki kontakt: 530 740 055
Podczerwien

Promieniowanie podczerwone jest jednym z trzech istniejących w przyrodzie sposobów przekazywania ciepła. Pozostałe to konwekcja i przewodzenie. Za pomocą fal elektromagnetycznych czyli opisywanej podczerwieni, ciepło jest przekazywane w kierunku od cieplejszego do zimniejszego. Zjawisko zachodzi pomiędzy wszystkimi obiektami o temperaturze powyżej zera bezwzględnego.

W pomieszczeniu promieniowanie podczerwone rozchodzi się we wszystkich kierunkach. Jeżeli znajduje się tam żarnik promiennika czy blacha obudowy panelu podczerwieni, to kierunek rozchodzenia ciepła jest od wymienionych urządzeń do chłodniejszych obiektów jak ściany, meble czy ludzie. Oznacza to, że w przypadku tej technologii nie ma znaczenia lokalizacja źródła ciepła.

Odwrotnie jak w konwekcji, panel czyli promiennik można umieścić na suficie, a efekt jego działania będzie odczuwalny przy podłodze. To oznacza brak ucieczki ciepłego powietrza w górę, ponieważ powietrze nie jest ogrzewane bezpośrednio przez urządzenie, a jedynie przenikane przez promienie infrared. W efekcie pozwala oszczędzić koszty energii, które byłyby tracone na ogrzanie niepotrzebnych przestrzeni podsufitowych.

Ma też ogromne znaczenie w przypadku ogrzewania bardzo wysokich budynków lub wręcz przestrzeni otwartych. Rozwój technologii paneli na podczerwień (waga, rozmiary i brak świecenia) pozwala wykorzystywać je z powodzeniem w pomieszczeniach stałego pobytu ludzi.

Płatności online

Szybki kontakt

Tel kom: 530 740 055

e-mail: sklep@rezystancja.pl

Strefa użytkownika

Strefa sklepu

Raty obsługuje

Raty PayU

Towar dowozi

Towar dowozi
Copyright © 2014 Rezystancja.pl Sklep online specjalizujący się w ogrzewaniu elektrycznym
Strona korzysta z plików Cookie zgodnie z polityką prywatności których obsługę można wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki | Akceptuje