Twój koszyk: 0 | Schowek: 0
Szybki kontakt: 530 740 055
Konwekcja

Pamiętamy z lekcji fizyki, że konwekcja termiczna to prądy wznoszące i opadające. W kontekscie ogrzewania mówimy o zjawisku unoszenia cieplejszego powietrza ponad warstwy chłodniejsze. W budynkach, o ile nie ma zakłóceń, to zjawisko zachodzi nieprzerwanie.

Wszystkie ogrzewacze konwekcyjne czyli np. popularne konwektory czy piece akumulacyjne wykorzystują zjawisko konwekcji tworząc wewnątrz lub na zewnątrz swej obudowy efekt kominowy. Skoro cieplejsze powietrze unosi się ponad chłodniejszym, to w normalnych warunkach najwyższą temperaturę osiąga tuż pod sufitem, a najniższą ponad podłogą.

Konwekcja

Dlatego grzejniki konwekcyjne zawsze umieszczane są nisko - tuż nad podłogą. Najlepszym miejscem dla ich lokalizacji jest wnęka podokienna, gdzie do pomieszczenia spływa zimne powietrze z zewnątrz.

Dobierając konwektory grzewcze, poza mocą warto zwrócić uwagę na budowę elementu grzejnego oraz typ termostatu. Najtańsze grzejniki konwektorowe posiadają grzebieniowy odkryty element grzejny. Jeśli zasobność portfela pozwoli, warto wybrać lepsze urządzenia z grzałką w hermetycznej obudowie. Są cichsze i nie palą kurzu w takim stopniu jak odkryte grzałki.

Termostaty cyfrowe mają tę przewagę nad termomechanicznymi, że umożliwiają o cały rząd wielkości precyzyjniejszą regulację temperatury pomieszczeń, a wybór zewnętrznych termostatów - również bezprzewodowych jest do nich zdecydowanie szerszy.

Nasi konsultanci chętnie i bezpłatnie udzielą Państwu rad i wskazówek dotyczących wyboru urządzeń prezentowanych w poszczególnych kategoriach po lewej stronie ekranu.

Zapraszamy do zadawania pytań.

Płatności online

Szybki kontakt

Tel kom: 530 740 055

e-mail: sklep@rezystancja.pl

Strefa użytkownika

Strefa sklepu

Raty obsługuje

Raty PayU

Towar dowozi

Towar dowozi
Copyright © 2014 Rezystancja.pl Sklep online specjalizujący się w ogrzewaniu elektrycznym
Strona korzysta z plików Cookie zgodnie z polityką prywatności których obsługę można wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki | Akceptuje