Twój koszyk: 0 | Schowek: 0
Szybki kontakt: 530 740 055
Akumulacja

Jeśli w rozmowie pojawi się hasło akumulacja, wszystkim nieuchronnie przychodzą na myśl piece akumulacyjne. Tymczasem do akumulacyjnych systemów ogrzewania elektrycznego należy dodać inne technologie z powodzeniem wykorzystujące taryfę G 12 oferowaną przez zakłady energetyczne jako popularna druga taryfa. Należą do nich bez wątpienia kable grzewcze w posadzce, gdzie kilkucentymetrowa warstwa betonu przejmuje funkcję akumulatora, tak jak cegły w piecu akumulacyjnym. Nie należy tutaj mylić kabli zagłębionych w betonie z matą grzewczą ułożoną płytko (w samym kleju) pod płytkami.

Jeszcze uwaga odnośnie grzejników rzekomo akumulacyjnych. Kupując tego typu urządzenia, zapytajmy sprzedawcę jaka jest pojemność cieplna czyli zdolność do zachowania nagromadzonej energii wyrażona w kW/h. Większość nabywców koncentruje się tylko na mocy grzałek podanej w watach.

Dlaczego to jest ważne? Ponieważ druga taryfa obowiązuje najczęściej w godzinach 22.00 do 06.00 i dodatkowo 13.00 do 15.00. Zatem ładowanie grzejnika zakończy się o 06.00. Urządzenie nie może się całkowicie wychłodzić do godziny 13.00, kiedy zegar ponownie załączy ładowanie uzupełniające na dwie popołudniowe godziny. Skoro mały piec dynamiczny o mocy 2 kW i masie około 100 kg posiada pojemność 16 kW/h, nie łudźmy się że grzejnik o masie kilkunastu kg pozostanie ciepły dłużej niż dwie godziny po odłączeniu ładowania.

Trzeci bardzo powszechny sposób odbioru energii w drugiej (tańszej) taryfie to bojlery. Tutaj funkcję akumulacyjną spełnia woda. Takie ogrzewacze wody są dobrze izolowane oraz muszą być podłączone pod napięcie poprzez zegar sterujący godzinami ładowania, zwany często programatorem tygodniowym.

Rezystancja.pl oferuje wszystkie opisane wyżej urządzenia. W razie pytań jesteśmy zawsze do Państwa dyspozycji. Kategorie produktów po lewej stronie. Zapraszamy.

Płatności online

Szybki kontakt

Tel kom: 530 740 055

e-mail: sklep@rezystancja.pl

Strefa użytkownika

Strefa sklepu

Raty obsługuje

Raty PayU

Towar dowozi

Towar dowozi
Copyright © 2014 Rezystancja.pl Sklep online specjalizujący się w ogrzewaniu elektrycznym
Strona korzysta z plików Cookie zgodnie z polityką prywatności których obsługę można wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki | Akceptuje